Rýchle pôžičky online...

Najvýhodnejšia pôžička - ako si ju vybrať. Časť I.

Princípom portálu Moja-Pozicka.sk je poskytovať rýchle pôžičky online ľuďom čestne a bez skrytých podmienok. Preto sme sa rozhodli naším súčasným aj potenciálnym klientom, čiže žiadateľom o pôžičky, dať do pozornosti základné body, ktorým sa treba venovať pri výbere nebankovej, ale aj bankovej organizácie, u ktorej sa chystáte požiadať o pôžičku, tak aby táto vaša pôžička bola pre vás najvýhodnejšia pôžička.


Prieskumy na Slovensku či v Čechách naznačujú, že už aj tu sa začínajú objavovať nebankové organizácie poskytujúce pôžičky za nezvyčajne výhodných podmienok. Tie často lákajú ľudí na nezvyčajne výhodné podmienky pôžičiek. Najčastejšie poskytujú peniaze pre nových (doposiaľ neznámych) klientov bez akýchkoľvek dokladov potrebných na vybavenie pôžičky a bez preverovania úverového registra, teda bez preverovania alebo hodnotenia schopnosti klienta splatiť pôžičku.


Je zrejmé, že predmetom každého komerčného subjektu na trhu je produkovať zisk. Ani zamestnaní ľudia by neboli spokojní, ak by za svoju prácu nedostali od svojho zamestnávateľa odmenu. Ale existujú aj isté etické pravidlá a hodnoty, ktoré by bankové ako aj nebankové inštitúcie mali dodržiavať. Je preto nevyhnutné vzbudzovať v ľuďoch základné finančné povedomie, aby si sami dokázali zhodnotiť finančnú situáciu, v ktorej sa nachádzajú a umožniť im robiť zodpovedné rozhodnutia pri rozhodovaní sa o pôžičke alebo úvere.


Nebankových subjektov je na slovenskom finančnom trhu relatívne dosť, každý z nich sa správa inak, niektorí eticky, iný zasa menej. Aj preto je dôležité vedieť si správne vybrať. Je to podobné ako pri výbere auta. Niektorí predajcovia si dajú záležať na dobrom mene, niektorí chcú len rýchlo zarobiť. Je dobré vedieť ako v nenaletieť.


Doklady potrebné na schválenie pôžičky sú jednoducho neoddeliteľná súčasť schvalovacieho procesu. Ak niekto tvrdí, že poskytuje pôžičky bez dokladovania, je to podozrivé. Každá ľudská činnosť nesie nejaké riziká, ako napríklad aj ranná cesta do práce. Ak meškáte, stoja vám možné dôsledky za to prejsť autom na červenú? Aké veľké riziko ste ochotný akceptovať? Ste ochotný prísť o vodičský preukaz, alebo radšej prídete do práce o 10 minút neskôr? V tom spočíva risk manažment. Vyhodnocovanie schopnosti klienta splatiť pôžičku je nevyhnutnou súčasťou risk manažmentu subjektu poskytujúceho pôžičky alebo úvery, či už je to banka alebo nebanková organizácia. Dajte si teda radšej pozor ak Vám chce niekto požičať za každých okolností a bez akýchkoľvek dokladov, prípadne sa Vám pôžičku snaží niekto nanútiť.


Aj z hľadiska bezpečnosti a ochrany klienta je nevyhnutné, aby seriózna nebanková spoločnosť poskytujúca rýchle pôžičky aspoň do určitej miery preverila jeho schopnosť pôžičku splatiť. Ak vám viacero finančných domov odmietlo požičať, možno by ste si mali prehodnotiť svoje výdavky, než riešiť takúto situáciu úverom. Vyhnete sa tak prípadu stratenia schopnosti splácať všetky svoje úvery z vlastných zdrojov.

Pokračovať na 2. stranu >>>

image
SSL Certifikat

Vytvorilo www.ideya.sk