Rýchle pôžičky online...

Vyberte si vami požadovanú sumu pôžičky a dobu splatnosti podľa vaších potrieb a požiadajte o pôžičku pred výplatou u nás na Moja-Pozicka.sk.

Štyri kroky k vašej pôžičke pred výplatou

Pôžička alebo úver môže byť dobrý pomocník a to najmä v tom prípade, ak si ju správne vyberiete. To znamená, že si vyberiete takú výšku pôžičky, ktorú dokážete splatiť v dohodnutej výške a v dohodnutom čase.

*Odporúčame, aby si každý, kto sa chystá pžiadať o pôžičku u ktoréhokoľvek bankového alebo nebankového subjektu, najprv zhodnotil svoju finančnú situáciu tak, aby si vybral pôžičku v takej výške a na také obdobie, ktoré dokáže dodržať a pôžičku načas splatiť.

Ako teda určiť, aká pôžička pred výplatou je pre vás vhodná? Je to v podstate veľmi jednoduché, stačí mať pred požiadaním o vašu pôžičku na pamäti týchto pár zásad, ktoré vám určite pomôžu pri rozhodovaní akú pôžičku potrebujete a aká pôžička je pre vás únosná. Nieje to nič zložité, ani náročné a pritom vám to môže veľmi pomôcť.

 

1. Aké sú moje príjmy?

Predtým ako požiadate o rýchu pôžičku pred výplatou je dobré premyslieť si aká vysoká je vaša výplata. Respektíve aká vysoká bude vaša nasledujúca výplata, z ktorej budem chcieť pôžičku splatiť. Je to prvý krok k určeniu vhodnej výšky pôžičky pred výplatou, o ktorú chcete požiadať.

2. Kedy dostávam výplatu?

Druhý dôležitý krok, ktorý je potrebný vykonať pred požiadaním o pôžičku pred výplatou pozostáva z určenia dátumu, kedy výplatu dostanem.

Dátum splatnosti vašej pôžičky je vhodné vyberať tesne po dni, kedy dostanete výplatu, z ktorej plánujete vašu pôžičku splatiť.

3. Aké pravidelné výdavky ma ešte do výplaty čakajú?

Premyslite si a zosumarizujte aké pravidelné výdavky (strava, nájom, hypotéka, energie, telefón...) za posledných niekoľko mesiacov máte (je vhodné brať do úvahy minimálne posledné 2-3 mesiace). Aby ste náhodou na niečo nezabudli, môžete ako pomôcku použiť napríklad výpis z bankového účtu, alebo bločky prípadne faktúry, ktoré máte odložené.

Určite, ktoré z týchto výdvakov ste ešte nezaplatili, takže ich musíte zaplatiť z vašej nasledujúcej výplaty. Výška splátky vašej pôžičky by nemala prevyšovať veľkosť vašej výplaty v čistom, zníženej o očakávané pravidpravidelné výdavky, ktoré plánujete z výplaty zaplatiť.

4. Koľko si potrebujem požičať?

Keď už máme zhodnotené naše príjmy a výdavky, vieme koľko si môžeme dovoliť mesačne maximálne splácať na pôžičke, môžeme sa teraz pustiť do posledného, jednoduchšieho kroku.

V krátkosti - požičajte si len toľko, koľko skutočne potrebujete. Ak napríklad potrebujete pôžičku pred výplatou na opravu auta, tak si požičajte len toľko, koľko bude oprava asi stáť.

Ak sme teda v predchádzajúcich krokoch zistili maximálnu únosnú výšku splátky našej pôžičky, neznamená to, že celú túto sumu musím na splátku pôžičky určiť. Je rozumnejšie sa teda držať zásady požičať si len toľko, koľko skutočne potrebujem.

 

Dodržaním týchto pár zásad si dokážete vybrať tú správnu výšku pôžičky pred výplatou, čiže takú, ktorú by ste mali dokázať včas splatiť.

Stáva sa, že si ľudia si požiadajú o pôžičku bez predošlého uváženia a neskôr zistia, že pôžička, ktorú si zobrali, je nad ich sily. Je preto dobré si najprv zhodnotiť svoju finančnú situáciu, zistiť koľko môžem splácať, koľko si potrebujem požičať a na základe toho si potom vybrať tú správnu pôžičku pred výplatou.

image
SSL Certifikat

Vytvorilo www.ideya.sk